Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Afrykarium we Wrocławiu

Afrykarium we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu

Jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki znajduje się we wrocławskim zoo. To niewątpliwie największa atrakcja w ogrodzie zoologicznym.

Popularność Afrykarium jest ogromna, każdego dnia odwiedza je ponad 2,5 tysiąca osób. Znajdziemy tutaj wyłącznie gatunki zwierząt pochodzące z Afryki. Budynek oceanarium kojarzy się wielu odwiedzającym z biblijną Arką Noego. W jego wnętrzu stworzono wielu gatunkom zwierząt niemal domowe warunki niezależnie czy chodzi o oceaniczne głębiny, piaszczyste plaże czy kipiącą kolorami dżunglę.

Znajdziemy tutaj nie tylko kolorowe ryby, długowieczne żółwie, płaszczki, pingwiny, rekiny, krokodyle, hipopotamy, manaty oraz setki innych ciekawych stworzeń lądowych, oraz wodnych. Zaciekawić może również formikarium, czyli dom dla mrówek żniwiarek. Afrykarium podzielone jest na kilka samodzielnie funkcjonujących ekosystemów, do których należą np. Morze Czerwone z jego rafą koralową, plaże nad Morzem Czerwonym, Kanał Mozambicki, Wschodnia Afryka, wybrzeża Namibii, dżungla nad rzeką Kongo, W każdej strefie znajduje się zarówno roślinność, jak i zwierzęta, ryby i inne stworzenia, które na co dzień mieszkają w danym miejscu na świecie.

Zarówno dzieci, jak i dorośli są zachwyceni Afrykarium, które można zwiedzać i oglądać godzinami. Niewątpliwie warto je odwiedzić, będąc w okolicy, lub przyjechać na tę wizytę specjalnie zabierając ze sobą zarówno młodszych, jak i starszych członków rodziny. Wszyscy będą zadowoleni z takiej fascynującej wycieczki.

(Fot. Katrina_S)

Top