Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Burzliwe dzieje wrocławskiego Teatru Capitol

Burzliwe dzieje wrocławskiego Teatru Capitol

Arkady kapitol

Niewiele osób wie, że teatr, który obecnie jest tłumnie odwiedzany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, ma dość burzliwą historię. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Przed II wojną światową w miejscu, w którym obecnie znajduje się Teatr Capitol, funkcjonował Kinoteatr Capitol, który jednocześnie był jednym z największych takich obiektów w ówczesnych Niemczech. Po zakończeniu wojny budynek częściowo odbudowano i działalność w nim rozpoczął Teatr Muzyczny – Operetka Wrocławska, który docelowo przekształcił się w obiekt, który działa do dzisiaj, czyli Teatr Muzyczny Capitol.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż przeprowadzony w latach 2011 – 2013 remont sprawił, iż bryła budynku, w którym znajduje się teatr, rozrosła się aż czterokrotnie. Jednocześnie obiekt zyskał najnowocześniejszą technologię sceny, jaka funkcjonuje na rynku. Przepiękne wnętrza odrestaurowano niezwykle drobiazgowo. W tej chwili bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że teatr ten jest jednym z najciekawszych teatrów muzycznych w naszym kraju.

Na jego scenie można zobaczyć zarówno ambitne produkcje, jak i oryginalne spektakle muzyczne i musicalową klasykę, które nie starzeje się pomimo upływu lat. Każdy widz bez względu na to, czy jest dorosłym, czy dzieckiem bez wątpienia znajdzie w repertuarze tego teatru coś dla siebie. Poza samymi spektaklami organizowane są w jego murach spotkania artystyczne, wieczorki taneczne, koncerty i przedstawienia kabaretowe. Przy teatrze działa także Chór Komentujących Wrocławian, który zrzesza amatorów śpiewania piosenek satyrycznych.

(Fot. falco)

Top