Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Dlaczego warto korzystać z kancelarii notarialnej?

Dlaczego warto korzystać z kancelarii notarialnej?

pieczęć

Kancelaria notarialna oferuje swoje usługi klientom prywatnym oraz firmom. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z pomocy notariusza. Poniżej kilka praktycznych informacji.

Notariusz – gwarancja bezpieczeństwa 

W ramach usług zapewnianych przez kancelarię notarialną można m.in. spisać ważną umowę, sporządzić testament i zabezpieczyć najbliższych, przygotować akt notarialny, uwierzytelnić ważne dokumenty. Uczestniczy też w obrocie nieruchomościami, spadku, zakładania firm lub spółek. Często korzystamy z jego usług w razie pomocy w sporządzeniu aktów notarialnych – notariusz pomaga w sprawach związanych z umowami przedwstępnymi, sprzedażowymi i deweloperskimi, ale i w razie zniesienia współwłasności czy darowizn.

Profesjonalna kancelaria oferuje też możliwość przechowywania dokumentów i elementów majątku, jak np. papiery wartościowe i różne wartościowe przedmioty. Notariusz zapewnia pewność prawną, zapobiegając sporom sądowym. Notariusz przygotuje też dokumenty związane z intercyzą, dokonała wyliczenia udziału w spadku, sporządzi umowę przeniesienia własności nieruchomości itp.

Lena.k, f: Brett_Hondow / Pixabay

Top