Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu?

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Narodowe we Wrocławiu?

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Kolekcja tego obiektu jest naprawdę imponująca, co oznacza, że praktycznie każdy zwiedzający znajdzie w niej coś, co go zainteresuje.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu od roku 1947 znajduje się w gmachu, w którym niegdyś znajdowała się Rejencja, czyli inaczej mówiąc Zarząd Prowincji Śląskiej. Bardzo często zbiory muzealne są także wystawiane w pobliżu znanej wszystkim doskonale Hali Stulecia – w Pawilonie Czterech Kopuł.

De facto stanowi ona galerię sztuki współczesnej Muzeum Narodowego. Warto także wspomnieć, że jednym z oddziałów muzeum jest także Panorama Racławicka. Do wyboru mamy sztukę baroku, renesansu czy średniowiecza, ale nie tylko.

Muzeum posiada także rozliczne prace artystów pochodzących ze śląska. Oczywiście w jego zbiorach są też prace czołowych artystów współczesnych zarówno polskich, jak i europejskich. Na szczególną uwagę zasługują wystawy czasowe, które przygotowywane są tematycznie. Warto na bieżąco śledzić to, jakie imprezy organizowane są w tym obiekcie i regularnie w nich uczestniczyć.

Najcenniejsze dzieła, jakie Muzeum Narodowe we Wrocławiu posiada w swoich zbiorach to bez wątpienia „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela Młodszego, „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronzino oraz „Portret chłopca” Jeana Chardina.

W Pawilonie Czterech Kopuł znajdziemy dzieła uznanych polskich oraz zagranicznych twórców tj. Magdalena Abakanowicz, Lebenstein, Szapocznikow, Hałas, Althamer czy Makowski.

(Fot. tookapic)

Top