Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Długi weekend majowy we Wrocławiu

Długi weekend majowy we Wrocławiu

Gdzie wybrać się na majówkę we Wrocławiu i okolicach? Poznaj atrakcje Dolnego Śląska, których nie można przegapić. Oto kilka propozycji na długi majowy weekend we Wrocławiu i okolicach.

Wrocław – atrakcje na weekend majowy

Atrakcji we Wrocławiu nie brakuje – można popływać kajakiem, wybrać się na wycieczkę rowerową, zobaczyć Hydropolis i zabytkową Halę Targową, zwiedzić Rynek, Stare Miasto i liczne zabytki, ujrzeć Panoramę Racławicką, podziwiać Ogród Japoński w Parku Szczytnickim, zobaczyć Halę Stulecia i Ostrów Tumski (tu najważniejsza jest katedra i inne zabytki architektury sakralnej oraz Most Tumski, który słynie jako Most Miłości), odwiedzić zoo i Afrykarium, ujrzeć liczne mosty, a także spacerować wzdłuż Odry lub liczyć słynne krasnale.

Wrażenie robi też Wrocławska Fontanna Multimedialna i wyspy odrzańskie. Wrocław to świetne miasto na weekend, ale warto wybrać się tu na dłużej i poznać też inne atrakcje Dolnego Śląska. Zaplanuj długi weekend majowy we Wrocławiu i odkrywaj też okolicę miasta.

Bulwary we Wrocławiu

Na długi weekend majowy bulwary będą idealne – to otwarta przestrzeń, zachęcająca do spacerów. Można wybrać się m.in. na bulwar Włostowica, bulwar Dunikowskiego czy bulwar ks. Zienkiewicza. Nad Odrą można na przykład spotkać się ze znajomymi, wypić kawę, poczytać książkę, pobiegać.

Zoo i Afrykarium we Wrocławiu

W majówkę wybierz się też do wrocławskiego zoo – to najstarszy taki obiekt w Polsce, działa od 1865 roku. Hala Afrykarium z oceanarium sprawi, że można przenieść się na kilka godzin do Afryki. Wrocławskie zoo stanowi prawdziwą perełkę! To we wrocławskim zoo realizowano przed laty bardzo lubiany program „Z kamerą wśród zwierząt”.

Najbardziej spektakularnym momentem w historii obiektu było otwarcie wspomnianego Afrykarium w 2014 roku – nowoczesnego miejsca z fauną wodną Czarnego Lądu. We Wrocławiu jest też Ogród Botaniczny z wystawą dinozaurów – gratka dla najmłodszych!

Zamek Książ wraz z Ogrodem Kwiatów

W maju odbywa się tu Festiwal Kwiatów – jest kolorowo, baśniowo i wiosennie. Impreza organizowana w trakcie majówki przyciąga tu wielu turystów. Kwiatowe aranżacje dekorują zamkowe tarasy. Fontanny wypełnione kwiatami czy tunel kwietny to aranżacje, które warto zobaczyć.

Ogromną atrakcją jest również jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce położony na skalnym cyplu – jedna z głównych atrakcji Dolnego Śląska. Przyjeżdżają tu turyści z całej Polski i z zagranicy. Ciekawa jest sama historia zamku i różne krążące na jego temat legendy. Zamek w Wałbrzychu to trzeci co do wielkości zamek w Polsce.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Czeka tu wiele atrakcji, a wśród nich specjalnie przygotowany zestaw na majówkę – między innymi prezentacje i przejazdy zabytkowych lokomotyw spalinowych, prezentacje drezyn kolejowych WARSZAWA M20, zwiedzanie bocznicy muzeum z przewodnikiem i gra terenowa dla dzieci.

Spływy kajakowe

Na całym Dolnym Śląsku można też skorzystać z oferty spływów kajakowych – popływamy w sercu samego Wrocławia, ale też rzeką Oławą, Widawą czy w dolinie Baryczy. To atrakcja dla miłośników aktywnego trybu życia. Do wyboru są trasy o różnym stopniu trudności.

Top