Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Dolny Śląsk aktywnie – a może konno?

Dolny Śląsk aktywnie – a może konno?

Jazda konną

Myślisz, gdzie się wybrać, aby spędzić nieco czasu aktywnie? Dolny Śląsk będzie idealny dla miłośników aktywnego stylu życia. Piesze wycieczki, trasy rowerowe, kajaki – to tylko kilka przykładów.

Relaksujące spacery nad brzegiem rzeki, a może wyprawa kajakiem lub wędrówka górskimi trasami? Możesz też wybrać się na rower, narty biegowe, zarezerwować lot paralotnią itd. Dolny Śląsk jest idealny, aby spędzić czas aktywnie. Przy okazji można poznać i podziwiać ten wyjątkowy region.

A może jazda konna? Jeśli nigdy nie próbowałeś, warto się odważyć. Doskonale odstresowuje, ale jest to także sposób na poznawanie okolicy i kontakt z przyrodą. Co więcej, można też podziwiać średniowieczne atrakcje. Dolny Śląsk obfituje w zamki i pałace i do uprawiania turystyki konnej jest idealny.

Szlaki jeździeckie znajdują się niedaleko Wrocławia – na północ od stolicy Dolnego Śląska położone są malownicze Wzgórza Trzebnickie, a tu nie brakuje tras, stawów, łagodnych wzniesień, sadów itd. Okolice Trzebnicy to dobry pomysł dla początkujących. W Ozorowicach, Borkowicach, Machnicach czy w Wielkiej Lipie są liczne stadniny oraz pensjonaty.

Dla bardziej zaawansowanych odpowiednie będą szlaki w Sudetach, najstarszych polskich górach – malownicze, ale przede wszystkim też trudniejsze. Atrakcje widokowe czekają też w Karkonoszach i Górach Izerskich. Koniecznie udajcie się też do zamków – Czocha i Gryf to jedne z najpopularniejszych.

Z kolei najdłuższy, wymagający umiejętności i najtrudniejszy spośród dolnośląskich szlaków jest popularny Sudecki Szlak Konny. Składa się z aż 8 etapów, a pokonanie całości zajmuje około 12 dni, a zatem jest to świetny pomysł na 2-tygodniowy urlop. Jazdę rozpoczyna się w zamku Kliczków w Borach Dolnośląskich, a następnie droga wiedzie przez m.in. Cieplice, Duszniki-Zdrój, Karpacz, Kotlinę Kłodzką itd.

Fot. JamesDeMers

Top