Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Dzielnica Czterech Wyznań – niezwykłe miejsce we Wrocławiu

Dzielnica Czterech Wyznań – niezwykłe miejsce we Wrocławiu

Dzielnica czterech wyznań

Dzielnica Czterech Wyznań to niezwykle popularne miejsce we Wrocławiu – mieszkańcy chętnie się tu spotykają i… degustują prawdziwych specjałów.

Dzielnica Czterech Świątyń mieści się w centrum Wrocławia, bardzo blisko Rynku. Otoczona jest przez ulice Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Pawła Włodkowica i św. Antoniego. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to dzielnica w tradycyjnym sensie. Panuje tu jednak taki klimat, że od 1995 roku teren ten określa się jako Dzielnicę Czterech Świątyń, Dzielnicę Czterech Wyznań lub Dzielnicę Wzajemnego Szacunku.

Aby udało się osiągnąć porozumienie różnych wyznawców i wzajemny szacunek w 1996 roku powołano nawet Radę Dzielnicy Wzajemnego Szacunku i stąd właśnie trzecia nazwa.

Koniecznie trzeba tu ujrzeć wspaniałe zabytki architektury sakralnej, gdyż to właśnie one są tu najważniejsze. Koniecznie zobacz więc kościół Świętego Antoniego z Padwy – świątynię rzymskokatolicką, prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, a także imponującą synagogę Pod Białym Bocianem czy też ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej.

Ponadto Dzielnica Czterech Wyznań stała się też miejscem wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych pełni funkcję kulturotwórczą. W synagodze odbywają się wydarzenia artystyczne, w wakacje różne wystawy oraz koncerty itd. Wyjątkowy klimat budują też puby, restauracje, kawiarnie i kluby muzyczne.

(Fot. Makalu)

Top