Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Festiwal 3-majówka we Wrocławiu

Festiwal 3-majówka we Wrocławiu

Festiwal 3-majówka 2019 to kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością festiwalu. Impreza to już nowa tradycja w stolicy Dolnego Śląska obfitująca w różne atrakcje!

Festiwal 3-majówka – od 1 do 3 maja

Festiwal 3-majówka trwa w dniach 1-3 maja i jest początkiem sezonu plenerowych festiwali organizowanych w Polsce. Impreza odbywa się na terenach pergoli w kompleksie Hali Stulecia, a koncerty (z powodu remontu) na dwóch scenach plenerowych i mniejszej scenie w Centrum Konferencyjnym. W długi weekend majowy w sercu Wrocławia występują artyści wykonujący różną muzykę, m.in. rockową, popową itd., a także debiutanci.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Co ciekawe, 3-Majówka od kilku lat łączy się z kolejnym niezwykłym wydarzeniem, a mianowicie z Gitarowym Rekordem Guinnessa. Planowany jest on tradycyjnie 1 maja i stanowi ogromną atrakcję dla miłośników rockowego grania – to prawdziwe gitarowe święto!

W ubiegłym roku na Rynku zagrało 7411 gitarzystów, a tym razem pojawi się ich jeszcze więcej! Wspaniałe gitarowe riffy i solówki wszech czasów będą rozbrzmiewać na całym wrocławskim Rynku! Już w kwietniu można było posłuchać zapowiedzi w ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Guinnessa – 30 kwietnia odbyła się odsłona cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów.

Wystawa pod patronatem NASA

W Hali Stulecia warto też zwiedzić wystawę „nie z tej Ziemi” pod patronatem NASA. Space Adventure to kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center.

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

W sezonie wiosenno-letnim dużą atrakcją jest również kino plenerowe, w którym chętnie biorą udział zarówno mieszkańcy Wrocławia, jak i turyści. Wspaniała atmosfera, niezapomniane wrażenia i wygodne leżaki zamiast foteli kinowych czekają! W repertuarze m.in. Młodość (2015), reż. Paolo Sorrentino; Co nas kręci, co nas podnieca (2009), reż. Woody Allen; O północy w Paryżu (2011), reż. Woody Allen itd. W majówkę seanse organizowane są od 1 do maja o godz. 21.00.

Majówka w Zajezdni

Kolejna ciekawa atrakcja podczas wrocławskiej majówki to impreza organizowana w Zajezdni! Od 1 do 5 maja czeka Was też moc atrakcji w plenerze i wewnątrz. Dobra muzyka i świetne jedzenie gwarantowane! W programie m.in. wystawa główna „Wrocław 1945-2016”, zwiedzanie, Strefa relaksu – sztuczna trawa, strefa wypoczynku (bookcrossing), warsztaty dla dzieci – plastyczne, bańki mydlane, malowanie na sztalugach itd., Strefa sportu, pokaz jazdy na bicyklach i warsztaty, Strefa planszówek, quiz historyczny, food trucki, warsztaty kaligrafii, z czerpania papieru, z sitodruku, tańców dawnych, koncerty itd. A 2 maja dodatkowo warto wziąć udział w grze miejskiej Gang Czasozmieniaczy – finał w Centrum Historii Zajezdnia.

Nocny Targ Tęczowa

Już 1 maja tradycyjnie rusza też Nocny Tęczowa – w programie m.in. koncerty, kino letnie, strefa relaksu, strefa tańca, weekendy tematyczne, drinki i smaczne jedzenie (lokalne i z całego świata), a także wiele innych atrakcji. Wśród wystawców kulinarnych m.in. Balkan Burger, Frytki z Tytki, Hola – Burrito & Taco, HulThai, osiem misek, TOSTruck- wgryź się, Zdrowsze Bistro FitBabki Krowarzywa.

Karo.kw, f: BobbyRud  /Pixabay

Top