Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Gdzie we Wrocławiu można dobrze zjeść?

Gdzie we Wrocławiu można dobrze zjeść?

jedzenie

Bez względu na to, czy wpadłeś do Wrocławia na krótki urlop, czy mieszkasz tu na stałe, z pewnością będziesz miał okazję zjeść na mieście. Zobacz, jakie lokale gastronomiczne polecamy.

Niezły Dym 

Lokal ten mieści się na Placu Teatralnym i serwuje przede wszystkim przepyszną pizzę. W restauracyjnym menu można znaleźć tradycyjne, jak i mniej typowe połączenia (próbowaliście kiedyś kiełbasy z miodem?). Oprócz pizzy z prawdziwego pieca opalanego drewnem możesz spodziewać się tam także przepysznych, słodkich deserów.

Osiem misek

Jest to restauracja, którą znajdziesz przy ulicy Włodkowica. Posiada także swój własny food truck. Lokal urzeka pięknym, designerskim wnętrzem, a w menu znaleźć można ciekawe dania azjatyckie. Na uwagę zasługuje maślane bao, czyli danie w bułce na kształt burgera oraz pożywne zupy ramen. 

Gluten Apetit

Knajpa ta mieści się na Sczytnickiej i zachęca do odwiedzenia swoją ciekawą, nieco przewrotną jak na te czasy nazwą. Istotnie, można znaleźć tu dania bardzo mączne i przepełnione glutenem, ale za to niesamowicie smaczne. Jedzenie to przypadnie do gustu wszystkim fanom rodzimej, polskiej kuchni i dań takich jak rosół z kury czy pierogi ruskie. 

Pod Papugami

Restauracja i coctail bar, czekająca na gości przy Sukiennicach. Serwuje kuchnię lokalną, oferuje też menu sezonowe. W karcie znaleźć można zarówno popularna pierś z kurczaka, jak i tak ciekawe potrawy, jak ragout z dzika. Jest to też piękny, elegancki lokal w sam raz na wyjście na kolację. 

Olga, foto: rawpixel/ Pixabay

Top