Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecane > Hostel na Dworcu? Takie rzeczy tylko we Wrocławiu

Hostel na Dworcu? Takie rzeczy tylko we Wrocławiu

Hotel we Wrocławiu

Jeśli przyjeżdżasz do stolicy dolnego śląska na krótszą lub dłuższą chwilę, będziesz potrzebować noclegu. Idealnie byłoby, aby był on jednocześnie wygodny i tani. I taki właśnie jest polecany przez nas hostel.

Locomotive Hostel znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia. Swoją nazwę zawdzięcza ciekawej lokalizacji w budynku zabytkowego Dworca Świebodzkiego. Zaledwie kilka minut relaksującego spaceru dzieli go od wrocławskiego Rynku, co sprawia, że jest świetną bazą wypadową zarówno dla spotkań towarzyskich w centrum miasta, jak i do zwiedzania okolicznych zabytków.

Droga z hostelu do Rynku to niewątpliwa przyjemność, ponieważ prowadzi przez zabytkową Dzielnicę Czterech Wyznań. Naprawdę nietrudno o to, aby do Rynku w ogóle nie dojść, ponieważ ilość klimatycznych kafejek oraz restauracji kusi, by do nich wstąpić i stać się częścią tego niesamowitego miejsca. Warto odwiedzić Hostel Locomotive tak, aby nasz pobyt objął także niedzielę. Dlaczego? Ponieważ w każdą niedzielę na terenie nieczynnego torowiska byłego Dworca Świebodzkiego odbywa się największy na dolnym śląsku targ staroci.

Dla amatorów różnego rodzaju „skarbów” to niewątpliwa gratka, której nie mogą sobie odpuścić. Do atrakcji Dworca Świebodzkiego zaliczyć także można „Kolejkowo”, czyli największą w Europie makietę dworców oraz miast i tras kolejowych Dolnego Śląska. W okolicach hostelu znajdziemy także wiele sklepów oraz restauracji więc o nudzie nie ma mowy. Hostel oferuje pokoje z miejscami od 2 do 8 osób. Do dyspozycji gości jest kuchnia, sala telewizyjna, sala gier i świetlica.

Można także korzystać z darmowej sieci WiFi. Co ważne w Hostelu Locomotive mile widziane są także zwierzęta.

(Fot. rauschenberger)

Top