Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Hulajnogi coraz popularniejsze

Hulajnogi coraz popularniejsze

hulajnoga_elektryczna

Elektryczne hulajnogi to nowy środek transportu miejskiego, który zyskał ogromną popularność – głównie wśród osób młodych, ale nie tylko. Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi we Wrocławiu jest ogromne, a hulajnogi to wyjątkowo modny trend!

Trend na hulajnogi już we Wrocławiu

Rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi sprawia, że nowa moda na hulajnogi dotarła także do Wrocławia. Prawdopodobnie trend ten wpisze się już na stałe w architekturę miasta. Hulajnogi w stolicy Dolnego Śląska dostarczają trzy firmy – Hive, Lime i Bird. Flota hulajnóg jest imponująca – to łącznie aż pond 1000 sztuk. 

Wygodnie, szybko i tanio

Wystarczy pobrać aplikację mobilną na smartfon, aby szybko skorzystać z oferty wypożyczani. Wydatek jest to niewielki, a frajdy ogrom – hulajnogi są szybkie, gdyż mogą poruszać się z prędkością aż do 25km/h. Upodobali je sobie studenci, uczniowie itd. – najchętniej korzystają z nich latem, nawet dla samej przyjemności. Mimo to pozwalają one także dotrzeć w wybrane miejsce po prostu szybciej niż pieszo czy rowerem, a nie trzeba mieć na nie pozwolenia jak np. na skuter. 

Skutery też są w ofercie

Jeśli jednak wolimy szybsze pojazdy, w miejskiej ofercie są też wspomniane już skutery elektryczne – również popularna forma ekologicznego transportu. Pojazdy do wypożyczenia zostały wyprodukowane przez marki Blinkee.city, Hop.City i GoScooter.pl. Razem w ofercie jest około 400 skuterów, które można wygodnie wypożyczyć z poziomu aplikacji.

Karolina, foto: KristofTopolewski / Pixabay

Top