Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Jak wybrać legowisko dla psa lub kota?

Jak wybrać legowisko dla psa lub kota?

pies

Do Twojej rodziny dołączył pupil? Czworonożny przyjaciel – pies lub kot – potrzebuje jednak własnego posłania i wielu innych akcesoriów. Jak wybrać dla niego legowisko? Wybór jest naprawdę duży – na przykład kosz dla psa, a także posłania wykonane z innych materiałów. Musi być wygodne, w odpowiednim rozmiarze i pasować do Twojego mieszkania. Kilka wskazówek, czym kierować się podczas zakupu, znajdziesz poniżej.

Wybór legowiska dla psa nie jest zadaniem łatwym, gdyż wybór akcesoriów jest bardzo szeroki – są m.in. kosze dla psa, poduszki i inne materiałowe posłania. Zwierzaki mają swoje upodobania, a ich właściciele swój gust – legowisko musi być wygodne i pasować do wystroju wnętrza mieszkania czy domu.

Wiklinowy kosz dla psa. Psy małych ras dobrze czują się w koszykach wykonanych z naturalnego materiału, na przykład z wikliny – chętnie w nim śpi oraz odpoczywa w ciągu dnia. Własne posłanie zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Musi być solidnie wykonany, wytrzymały, odpowiedniej wielkości, a także wygodne i miękkie. 

Praktyczny kosz dla psa to wybór uniwersalny – nie ulega szybko zniszczeniom, można go dodatkowo wyłożyć poduszkami, jest stabilny, mimo że lekki, łatwy w utrzymaniu w czystości, a także elegancki – będzie ozdobą wnętrza. Idealnie pasuje do mieszkań urządzonych w rustykalnym stylu. Warto dodać, że można kupić także kosz wiklinowy na rower i przewozić w nim niewielkiego psa.

Tekstylne legowiska. Mogą mieć różne wielkości, kształty i kolory i również cieszą się dużą popularnością. Posiadają podstawę z rantem oraz poduszkę, są wygodne i miękkie, będą dobrym wyborem dla wszystkich ras – zarówno małych, jak i dużych psów. Nie są tak stylowe jak kosz dla psa wykonany z wikliny, ale za to niedrogie i występują w wielu wariantach. Są też legowiska w kształcie domku lub budy, w których pies czuje się bardzo bezpiecznie. 

Meble dla psów. Do wyboru są także luksusowe i ekskluzywne meble dla psów – jak specjalnie dla nich wykonane fotele, sofy, a nawet łóżeczka. Jest to półka Premium, ale niezwykły design kosztuje. 

Lena.k, f: falellorente / pixabay

Top