Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Jarmark we Wrocławiu jednym z najpopularniejszych w Polsce

Jarmark we Wrocławiu jednym z najpopularniejszych w Polsce

jarmark

Od 22 listopada na wrocławskim Rynku trwa jarmark bożonarodzeniowy – jedna z najważniejszych imprez tego typu w Polsce. Warto zaznać tej atmosfery, kupić wspaniałe lokalne produkty oraz upominki dla bliskich, pospacerować, a także zwiedzić jedno z najpiękniejszych polskich miast.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu słynie jako jeden z najpiękniejszych i największych jarmarków w całej Polsce. Rynek przypomina wtedy scenerię niczym z bajki, można spacerować, zajadając się piernikami i popijając grzańca, a także poczuć urzekającą magię świąt. Jarmark to również świetne miejsce na zakup wyjątkowych upominków – wśród rękodzieła są aniołki i figurki, biżuteria, szkatułki, ręcznie malowane kosze z Filipin, produkty z soli himalajskiej, oryginalne ręcznie malowane kartki i wiele innych.

Jarmark we Wrocławiu – gdzie i kiedy?

Jarmark to jedna z najważniejszych imprez we Wrocławiu organizowanych w sezonie zimowym. Można zrobić zakupy w drewnianych domkach – są czynne od 10 do 21 – a także spróbować różnych pyszności – na przykład grzańca – ale też wziąć udział w licznych atrakcjach. Jarmark jest organizowany na Rynku Starego Miasta, ale także przy ul. Świdnickiej i Oławskiej oraz na placu Solnym. 

Prezentuś spełni Twoje życzenia

Poznacie też Prezentusia, wyjątkowego krasnala, który może spełnić Wasze życzenia. Wystarczy dotknąć trzy razy jego magicznej czapeczki. Pamiętaj, że nie zobaczysz go potem przez cały rok – pojawia się na Rynku tylko ten jeden jedyny raz w roku, podczas jarmarku. Warto skorzystać z okazji, aby go zobaczyć i zdradzić mu swoje marzenia.

Bajkowy Lasek

Bajkowy Lasek to ogromna atrakcja dla dzieci. Można tu obejrzeć bajki z piękną magiczną oprawą, gdzie czemu maluchy szybko poczują się jak w innym świecie. Tegoroczną nowością jest dwupoziomowy domek… z fabryką prezentów. Można podejrzeć Mikołaja i pomagające mu w pocie czoła elfy. Z tarasu z kolei roztacza się niezwykła panorama – to świetna atrakcja dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Warto wziąć udział w wydarzeniu, które przyciąga każdego roku turystów z całej Polski, ale i gości zagranicznych. Atrakcji nie zabraknie ani dla dorosłych, ani dla dzieci. 

Kar.kw., f: ShenXin / Pixabay

Top