Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecane > Kajaki w sercu Wrocławia!

Kajaki w sercu Wrocławia!

Moda na spływy kajakowe trwa – nie musisz wybierać się za miasto, by odbyć krótką wycieczkę. Wystarczy, że udasz się do centrum Wrocławia, gdzie są organizowane spływy kajakowe. Dłuższych tras nie brakuje z kolei w okolicy. To również świetny sposób, by poznać stolicę Dolnego Śląska. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Sezon letni oraz wczesna jesień to świetna pora, by wybrać się na kajaki i postawić na aktywny wypoczynek nad wodą. Podpowiadamy, gdzie są organizowane we Wrocławiu i okolicach spływy kajakowe i pontonowe.

Zatoka Gondoli – Wrocław

Najpopularniejsze miejsce do wyprawy po rzece Odrze i Oławce. Zatoka jest otwarta od godziny 10 aż do zachodu słońca. Za wypożyczenie kajaka 2-osobowego na 1 godzinę zapłacimy 15 zł, a za karnet na kajak 2-osobowy 60 zł. Dostępne są ponadto łodzie wiosłowe i motorowe.

Przystań przy ZOO (pod kładką Zwierzyniecką) – Wrocław

Świetna baza nie tylko na kawę, drinka czy spotkanie towarzyskie, ale też na wycieczki. Przystań przy ZOO to dobra baza wypadowa w górę rzeki Odry i wycieczki po Oławce. Wypożyczalnia jest częścią przystani z plażą – dostępne są kajaki (2-osobowy kajak na 1 godzinę to wydatek 15 zł) i łodzie wiosłowe. Przystań jest czynna od czerwca.

Spływ w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy

Tylko 20 minut jazdy od Wrocławia znajduje się jedna z atrakcji dla mieszkańców, jak i turystów – Przystań Jarnołtów. Spływy są organizowane na terenie parku krajobrazowego, obszaru chronionego Natura 2000 i dzikiej przyrody. Spływ rozpoczyna się w Jarnołtowie, niedaleko Karczmy Rzym, przed mostem Jarnołtowskim, wiodą po malowniczo meandrującej Bystrzycy w większości przez malownicze lasy.

Ceny: osoba dorosła płaci 50 zł, dzieci oraz młodzież do 12. roku życia 40 zł. Poziom trudności ocenia się jako średni – nurt jest łagodny, ale ciągły. Weź to pod uwagę, planując wycieczkę. Czas trwania spływu to około 70 minut. Nad brzegiem Bystrzycy można urządzić piknik lub rozpalić grilla.

fot. Free-Photos / Pixabay

Top