Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Kawiarnie we Wrocławiu – gdzie na kawę? TOP 3

Kawiarnie we Wrocławiu – gdzie na kawę? TOP 3

kobieta z kawa

Zwiedzanie Wrocławia pochłania Was bez reszty? Warto zrobić sobie przerwę na aromatyczną kawę i ew. deser. Gdzie przysiąść? Oto polecane przez nas trzy kawiarnie we Wrocławiu. 

Parrot Coffee

Przytulna kawiarenka na placu Bema, w której powitają Was także dwie papugi, Jon i Pablo, które należą do współwłaścicieli lokalu. Z Jonem można porozmawiać przy kawie i ciastku. Spokojnie powtórzy około dwustu słów, a nawet zdanie. Pablo nie jest tak rozmowny, ale równie piękny. Parrot Coffee to przede wszystkim jednak wspaniała kawa, dobre ciasta i przytulne wnętrze.

Bema Café

Bema to wysokiej jakości ziarna z dobrych palarni, ale i ciekawe menu, gdyż kucharze lubią eksperymentować . Starannie wybrane naturalne składniki pochodzą od lokalnych dostawców. Wart wybrać się tutaj na kawę lub lunch.

Okrąglak – Etno Cafe

Okrąglak to budynek w sercu Wrocławia, w którym mieści się jeden z wrocławskich lokali Etno Cafe. Serwowana tutaj kawa to lokalny produkt. Kawiarnie stały się tak popularne, że są już również w innych miastach. Ziarna sprowadzane są z Etiopii, Brazylii i Nikaragui. Poza kawą dostępne są herbaty, soki, koktajle, ciasta i inne najróżniejsze desery i sezonowe lunche (m.in. śniadania, owsianki, kanapki, bajgle, jajecznice, sałatki, szakszuki itd.). 

Wojtek, foto: nastya_gepp / Pixabay

Top