Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Krasnoludki wizytówką Wrocławia

Krasnoludki wizytówką Wrocławia

Serce krasnala we Wrocławiu

Ile jest krasnoludków w całym Wrocławiu? Czy są jedynie na Starym Mieście? Maluchy z pewnością są symbolem stolicy Dolnego Śląska!

Podobno krasnoludków we Wrocławiu jest ponad 320, ale czy to pewna informacja? Przecież każdego roku pojawiają nowe – i to w niemałej liczbie, jedne znikają, są przenoszone w inne miejsce itd. Nie brakuje zapaleńców, którzy chcą odnaleźć wszystkie! Na szczęście ich liczba jest na bieżąco kontrolowana, gdyż każdy skrzat wpisywany jest w Urzędzie Rejestracji Krasnali.

Wśród nich można chyba spotkać każdego – kloszarda, celebrytę, szewca, piłkarza, telefonistę, alkoholika itd. Jedne przynoszą szczęście, inne spodobają się dzieciom, a trzecie komponują się z otoczeniem lub nawiązują do danej dzielnicy lub miejsca. Wielu z nich jakby kryje się przed ludzkim wzrokiem i można wpaść na nie, nie patrząc uważnie pod nogi.

Zaskakują turystów, gdyż są wyjątkowym symbolem miasta i dodają mu charakteru oraz uroku. Spacerując po wrocławskim rynku, można poczuć się jak w scenerii baśniowej. Jednak występują wszędzie – nawet w centrum handlowym, supermarketach, koło bankomatu. Warto wyruszyć na spacer ich śladem i kolekcjonować kadry z każdym z nich! Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość!

Można też posiłkować się informacjami ze strony internetowej im poświęconej. Łatwiej znaleźć wtedy wybranego krasnala, ale także zobaczyć, gdzie i jakie skrzaty się niedawno pojawiły! Można też wyszukać takiego, którego koniecznie chcecie spotkać!

(Fot. falco)

Top