Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Lotnisko Wrocław im. Mikołaja Kopernika

Lotnisko Wrocław im. Mikołaja Kopernika

Lotnisko

Wrocławskie lotnisko znajduje się około 10 km od centrum miasta. Wybudowano je w Starachowicach w 1938 roku i jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Lotnisko we Wrocławiu jest piątym pod względem liczby pasażerów portem lotniczym w Polsce, (pod względem liczby pasażerów), a trzecim, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę odbywających się tu lotów. Jako Port Lotniczy Wrocław S.A. działa od 1992 roku, oferując obecnie wiele połączeń krajowych i zagranicznych. Pierwsze było do Frankfurtu nad Menem.

W 2007 roku jako piąty port lotniczy w Polsce obsłużył ponad milion pasażerów rocznie – dokładnie niemal 1,3 miliona. Dziś liczba ta jeszcze wzrosła, na nowoczesnym terminalu obsługiwanych jest ponad 2 miliony pasażerów.

Wrocław to pierwsze polskie miasto, z którego uruchomiono połączenia taniej linii lotniczej Ryanair, oferując loty do Londynu. Latem można też polecieć czarterem, m.in. do Egiptu czy Grecji, czyli w bardzo popularne wśród polskich turystów miejsca. Codziennie można też stąd polecieć do Warszawy – to dobra alternatywa dla podróży pociągiem.

(Fot. juliaorige)

Top