Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Modny ogród – najnowsze trendy ogrodowe. TOP 4

Modny ogród – najnowsze trendy ogrodowe. TOP 4

ogród

W 2021 roku ogród bardzo zyskał na znaczeniu – podobnie jak mieszkania z ogródkiem czy tarasem. Z powodu pandemii i ograniczeń w wolności jesteśmy skazani na całego spędzanie wolnego czasu w domu – a na świeżym powietrzu można odpocząć najlepiej. Oto trendy ogrodowe na 2021 rok. Zadbaj o swoje otoczenie i zmień ogród w prawdziwą zieloną i malowniczą oazę.

Przestrzeń przydomowa to miejsce, w którym najchętniej odpoczywamy w czasie pandemii, korzystając ze świeżego powietrza i zieleni. W cenie jest nawet namiastka ogrodu, bo pozwala zagłuszyć tęsknotę za naturą. Chętnie otaczamy się zielenią, ale trzeba odpowiednio urządzić przestrzeń dookoła budynku. Jak wygląda modny ogród w 2021 roku, co w nim posadzić i jakie meble ogrodowe są na topie? Podobnie jak w innych przestrzeniach życia, również projektowanie ogrodów ulega silnym trendom – prezentujemy cztery najważniejsze trendy aktualnie dominujące w ogrodnictwie.

Jednolite kompozycje w stonowanych kolorach

Modne są spójne kompozycje w jednolitych kolorach – np. rośliny ozdobne jednej barwie, do której dopasowuje się inne elementy ogrodu, m.in. oświetlenie, doniczki i inne dekoracje oraz meble ogrodowe. Wracamy do minimalizmu, dlatego dominują beże, biele, szarości i brązy, ale też jasny róż czy fiolety.

Ekologiczne trendy na topie

Ekologia dominuje w wielu dziedzinach naszego życia – chętnie sięgamy po ekologiczne kosmetyki, wybieramy meble z recyklingu, segregujemy odpady. Eko styl życia ma też odzwierciedlenie w ogrodnictwie. Popularnością cieszą się projekty zgodne z naturą, bez sztuczności w aranżacjach – stawiamy na naturalne przestrzenie i meble drewniane.

Idealnie przystrzyżone trawniki i równe grządki wyszły z mody i ustępują miejsca naturalnym kompozycjom. Dzikie ogrody, w których panuje swoboda, zdecydowanie wygrywają. Na topie jest też tworzenie kompostowników i stosowanie naturalnych nawozów.

Idealna przestrzeń do relaksu

Aktualne trendy wyraźnie pokazują, że zależy nam na własnej przestrzeni pełnej zieleni i malowniczych roślin oraz kwiatów, czyli miejsca idealnego do odpoczynku na świeżym powietrzu. Nie musi być to ogród, w tej roli sprawdzi się też taras albo nawet balkon. Ważne, by urządzić ją zgodnie ze swoimi upodobaniami – postawić na ulubione rośliny, pachnące rabaty kwiatowe, a może kącik z ziołami i warzywami? Dla innych marzeniem jest huśtawka albo hamak, dla innych miejsce na grill, oczko wodne, a może miejsce do uprawiania jogi na świeżym powietrzu?

Jakie meble ogrodowe są modne?

Nadal popularny jest technorattan i lekkie meble ogrodowe w stylu włoskim, nowoczesne i eleganckie. Chętnie decyduje się także nadal na klasyczne i naturalne drewno. Wybierz też podwieszane siedziska oraz hamaki ogrodowe w stylu boho.

Lena.k

Top