Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Muzea we Wrocławiu – atrakcje dla każdego

Muzea we Wrocławiu – atrakcje dla każdego

Muzeum Wrocław - Panorama Racławicka

We Wrocławiu mieści się kilkanaście ważnych i interesujących obiektów muzealnych, na czele z Muzeum Narodowym. Każdy znajdzie coś dla siebie!

We wrocławskim Muzeum Narodowym znajdują się m.in. zbiory ze Lwowa i Kijowa, ale nie jest to jedyna gratka dla miłośników historii oraz sztuki. Mieści się tu również jedyne w Polsce Muzeum Architektury, Muzeum Książąt Lubomirskich oraz Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Do podobnych atrakcji kulturalnych zaliczamy ponadto Panoramę Racławicką, która stanowi zresztą oddział Muzeum Narodowego. To właśnie tutaj można podziwiać panoramiczne malowidło o wymiarach 120×15 metrów przedstawiające bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 roku. To jeden z głównych punktów programu zwiedzania każdego turysty!

Muzeum Miejskie ma także oddział w odrestaurowanym pałacu królewskim w samym centrum. Są tu starannie odrestaurowane komnaty królewskie, a także zorganizowano wystawę „1000 lat Wrocławia”. Eksponaty pochodzą ze zbiorów polskich i niemieckich kolekcjonerów, skarbca katedry św. Jana, Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Muzeum Archidiecezjalnego.

Wśród wielu innych obiektów muzealnych na uwagę zasługują także m.in. Muzeum Przyrodnicze na terenie Ogrodu Botanicznego, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego – można poznać historię uczelni od 1702 do czasów współczesnych, Hydropolis – stała wystawa edukacyjna o wodzie czy też Muzeum Etnograficzne mające siedzibę w dawnym Pałacu Biskupów Wrocławskich. Zapewniamy, że lista jest jednak jeszcze dłuższa i każdy znajdzie coś dla siebie.

(Fot. Martina_Schwab)

Top