Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2019

Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2019

zamek

Dolnośląska Organizacja Turystyczna organizuje od 2003 r. konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2019 – tradycyjnie na koniec wakacji. Wśród nominowanych są: atrakcje turystyczne, regiony i imprezy. Kto zwyciężył w tegorocznej edycji?

Wśród zwycięzców wyłonionych w poprzednich konkursach są m.in. Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Hydropolis z Wrocławia, Huta Julia w Piechowicach czy Spływy Pontonowe Ski-Raft w Bardzie. 

Laureat edycji 2019 – Zamek Książ w Wałbrzychu

Pierwsze miejsce w konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2019 r. zdobył Zamek Książ w Wałbrzychu, największy spośród zamków w tym regionie. Dawniej stanowił on siedzibę Piastów i Hochbergów, a teraz słynie jako jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji na Dolnym Śląsku. Warto zobaczyć go na żywo, zwiedzić, poznać ciekawą i bogatą historię, wybrać się na spacer po parku i ogrodach, wstąpić do palmiarni i stajni. Wydzielono też różne trasy tematyczne dla miłośników zwiedzania.

Drugie miejsce – Zamek Czocha

Na drugiej pozycji znalazł się kolejny zamek, twierdza obronna z pierwszej poł. XIII wieku. Obecnie mieści się w nim nowoczesne centrum hotelowo-konferencyjne, a położenie nad Jeziorem Leśnieńskim przyciąga wielu turystów. 

Trzecie miejsce – Twierdza Srebrna Góra

Trzecie miejsce zajmuje Twierdza Srebrna Góra, jedna z XVIII-wiecznych twierdz w Kotlinie Kłodzkiej – przed laty uznawano ją za jeden z najnowocześniejszych obiektów wojskowych na terenie Europy. W drugiej połowie XIX w. pełni rolę jedynie atrakcji turystycznej.

KKw, foto: Makalu / Pixabay

Top