Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Park Swojczycki Czarna Woda już jest otwarty!

Park Swojczycki Czarna Woda już jest otwarty!

park

Wrocław słynie z pięknego Rynku, jarmarku świątecznego czy krasnali, ale także z mostów i terenów zieleni. Na mapie stolicy Dolnego Śląska przybyła kolejna atrakcja – Park Swojczycki Czarna Woda.

Park Swojczycki Czarna Woda znajduje się między ulicami Swojczycką, Gospodarską, Ludową i Miłoszycką. Został zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz jest już gotowy i chętnie odwiedzany przez mieszkańców spragnionych spacerów.

Zarząd Zieleni Miejskiej dokonał już odbioru inwestycji i można spacerować po kładkach na palach, pomostach nad wodą i ścieżkach. To duża atrakcja dla rodzin z dziećmi, a także zakochanych par. Do niedawna miejsce było bardzo zaniedbane, teraz zamontowano w nim pomosty, kładki, ławki i leżanki. Świetnie wpisują się one w jego charakter, gdyż w większości zostały wykonane z materiałów naturalnych, m.in. z drewna.

Blisko do parku mają mieszkańcy Swojczyc, ale inni wrocławianie również docenią to miejsce. Znajdują się tu piękne stare drzewa, mieszka wiele gatunków ptaków, atrakcją jest także niewielki staw – wspaniała przestrzeń rekreacyjna to kolejna wizytówka Wrocławia.

Ewelina, f: Tama66 / Pixabay

Top