Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Piernikarz – wyjątkowo słodki krasnal

Piernikarz – wyjątkowo słodki krasnal

Okres świąteczny już za nami – wszyscy uwielbiamy słodkości, m.in. serniki i pierniki. A wiecie, że we Wrocławiu jest krasnal Piernikarz? Warto go odszukać!

We Wrocławiu są obecnie aż 382 krasnale i wciąż przybywają nowe. Warto wybrać się na spacer, aby przypadkowo znaleźć kilka z nich, ale także poszukać konkretnych. Widzieliście już Chrapka, Marysię Pięknisię albo Piernikarza? Podążaj szlakiem krasnalowym!

Piernikarz, jak łatwo można się domyślić, uwielbia … jedzenie. A konkretnie – słodkości. Nie jest to jedyny miłośników jedzenia, bo przy ulicy Kuźniczej mieszka zakochany w pierogach Pierożnik. Jest też wielbiący rogaliki – Rogalik. W sercu Rynku jest Wedelek, wrocławski miłośnik czekolady. Trufelka zaś znajdziemy przy ulicy Zwycięskiej. Od niedawna grupa smakoszy poszerzyła się o Piernikarza!

Pierniki stały się na nowo modne, a w święta chętnie je tak przygotowujemy, jak i jadamy. To pyszne ciało ma wieloletnią tradycję – kto nie próbował chociaż raz piernika staropolskiego? We Wrocławiu pierniki rozsławia teraz także Piernikarz. Ubrany w klasyczne i wygodne trzewiki, ze spiczastą czapką na głowie, w zarzuconym na koszuli fartuchu prawdziwego piekarza prezentuje się naprawdę godnie.

Trzyma tacę z pierniczkami, którymi chętnie Was poczęstuje. W jego drugiej dłoni znajduje się zaś duży piernik w kształcie serca. Piernikarz chętnie opowiada, skąd wzięły się na Dolnym Śląsku pyszne pierniki – według niego lepsze od toruńskich. Ach! Gdzie czeka Piernikarz? Przy ulicy Kurzy Targ 5.

KKw,fot.marekszerszen/Pixabay

Top