Jesteś tutaj
Strona Główna > Wrocław > Połączenie filmu, nauki oraz historii, czyli MovieGate we Wrocławiu

Połączenie filmu, nauki oraz historii, czyli MovieGate we Wrocławiu

Wrocław

To miejsce absolutnie unikatowe na mapie Europy. W pomieszczeniach po niemieckim schronie znaleźć możemy kostiumy oraz rekwizyty zarówno w polskich, jak i światowych produkcji filmowych.

Fani kina poczują się w tym miejscu jak w niebie na ziemi. Zobaczyć tam można na przykład strój rzymskiego legionisty, w którym Russel Crowe zagrał w „Gladiatorze”, fragment oryginalnego modelu Gwiazdy Śmierci z „Gwiezdnych wojen”, maskę samochodu Aston Martin, którym jeździł James Bond w „Jutro nie umiera nigdy”. A to tylko niektóre z eksponatów, jakie w swoim posiadaniu ma MovieGate.

Jeśli uwielbiasz filmy Quentina Tarantino, to zapewne zachwyci Cię mundur Brada Pitta z „Bękartów wojny” uszyty co ciekawe przez poznańską firmę Hero Collection. Eksponaty oznaczone ceną można kupić. Właściciele muzeum podkreślają, że nie wszystko jest na sprzedaż i np. mundur z „Bękartów wojny” nigdy nie trafi do sprzedaży, ponieważ był to pierwszy zakupiony do muzeum eksponat, po którego nabyciu było już znacznie łatwiej negocjować zakup kolejnych.

Podkreślają także że we wrocławskim muzeum są tylko oryginalne eksponaty z planów filmowych, nic nie jest kopią. Stroje oraz rekwizyty z polskich produkcji zostały wypożyczone z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Muzeum możemy zwiedzać zarówno szlakiem filmowym, jak i historycznym. Jest możliwość skorzystania także ze strzelnicy, która znajduje się w obiekcie. Można przyjrzeć się także ciekawym wynalazkom w części naukowej muzeum.

(Fot. uroburos)

Top