Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Prawdziwie zielony Wrocław

Prawdziwie zielony Wrocław

Brzeg parku we Wrocławiu

Trudno znaleźć inne miasto, które dysponowałoby tak dużą ilością parków, jak Wrocław — jest ich dokładnie 23. To robi wrażenie prawda? To daje mu zdecydowaną palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o najzieleńsze miasta naszego kraju. Co ciekawe duża część parków położonych jest nie gdzieś na peryferiach i obrzeżach, ale w ścisłym centrum miasta. Dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać z nich nie tylko w weekendowym czasie wolnym, ale także w tygodniu, kiedy po całym dniu pracy wracają do domu.

Chwila z książką czy kawą na parkowej ławeczce zrobi dobrze każdemu na skołatane nerwy. Przebywanie wśród zielonej przyrody ma przecież zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i sprawia, że wyciszamy się i odprężamy. Warto wiedzieć, że we Wrocławiu znajdziemy cztery parki miejskie, które wyznaczają poszczególne strony świata: Park Zachodni, Park Wschodni, Park Południowy.

Urząd miasta Wrocławia w okresie wiosennym oraz letnim organizuje wiele imprez plenerowych odbywających się na terenach zielonych należących do miasta. Jedną z takich imprez były na przykład Parki ESK zorganizowane w roku 2016. Były to cotygodniowe imprezy wśród zieleni, które uświetniały koncerty, spotkania kulturalne oraz rozliczne zajęcia sportowe zarówno dla dorosłych, jak i młodszych mieszkańców miasta i turystów.

Bez wątpienia, jeśli chodzi o zieleń, to inne polskie miasta mogłyby się od Wrocławia dużo nauczyć i wprowadzić na swoich terenach. Być może z biegiem czasu oraz lat tak się właśnie stanie.

(Fot. DariuszSankowski)

Top