Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Skuteczny sposób na komary – moskitiera

Skuteczny sposób na komary – moskitiera

komar na tkaninie

Letnie wieczory z przyjaciółmi, rodzinne obiady przy grillu czy wieczory w mieszkaniu bywają uciążliwe z powodu natrętnych owadów. By komary nie zepsuły przyjemnych momentów, trzeba się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć – jednym ze sposobów, który świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, są moskitiery.

W lecie przez większość czasu mamy otwarte okna i cieszymy się świeżym powietrzem. Jednak otwarte okna to również zaproszenie dla całej chmary nieproszonych gości – nie tylko komarów, ale i muszek czy os. Moskitiera sprawdzi się jako zabezpieczenie przed wszelkimi drobnymi obiektami latającymi.

Moskitiera – nowoczesna siatka przeciw owadom

Jednym ze sposobów ochrony przed komarami są różne specyfiki, ale nie każdemu odpowiada ich zapach, poza tym mogą one uczulać. Najlepszą opcją będzie montaż moskitier w oknach i drzwiach, które zapewnią ochronę oraz komfort, nie przepuszczą owadów, ograniczą ilość pyłków i kurzu, ale zapewnią dopływ świeżego powietrza.

Dzięki nim można spędzać wieczór w dowolny sposób i w spokoju, nie martwiąc się irytującymi komarami czy ćmami. Do wyboru jest wiele modeli, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że okna stracą walory estetyczne.

Jaką moskitierę na komary wybrać?

Moskitiery to specjalne siatki przeciw owadom, które nadają się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej. Na rynku są różne ich rodzaje, łatwe w montażu i pielęgnacji oraz szczelne. Zapewnią skuteczne i estetyczne zabezpieczenie przed owadami. Najpopularniejsze są różne moskitiery produkowane na wymiar:

moskitiery ramkowe – wyróżnia je prosty montaż, bez użycia narzędzi. Ramki z siatką są montowane po prostu za pomocą uchwytów, a insekty nie przedostaną się do środka. Moskitiera nie ogranicza widoczności, pełni integralną część okna;

moskitiery rolowane – do ich montażu nie są potrzebne specjalne umiejętności. To nowoczesne rozwiązanie wpisze się w każdą wnękę. Można je szybko rozwijać i zwijać do kasety;

moskitiery plisowane – sprawdzą się m.in. w oknach oraz drzwiach balkonowych w blokach, gdy do dyspozycji jest niewiele miejsca. Mogą otwierać się w różnych kierunkach;

moskitiery drzwiowe – do wyboru są też rolety do montażu w drzwiach balkonowych i tarasowych.

Top