Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Sylwester we Wrocławiu 2018/2019

Sylwester we Wrocławiu 2018/2019

Wybierz się na Sylwestra na Dolny Śląsk? Wiemy, jakie atrakcje czekają na uczestników tego wydarzenia. Powitaj Nowy Rok w pięknej stolicy!

Wrocław – perełka Dolnego Śląska i Europejska Stolica Kultury – słynie jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jeśli nie macie jeszcze planów na Sylwestra, wybierzcie się właśnie do Wrocławia. Na Rynku czekać będzie wiele atrakcji i koncerty – sprawdziliśmy, kto wystąpi.

Wrocław Respect” to hasło Sylwestra 2019 na wrocławskim Rynku! Wspaniała impreza od lat przyciąga licznych turystów – w końcu Wrocław to laureat prestiżowego konkursu „European Best Destination 2018”. Największa zabawa w sylwestrową noc we Wrocławiu? 31 grudnia na scenie na Rynku wystąpi aż 120 artystów, tj. muzyków, wokalistów, chórzystów, tancerzy i akrobatów. Zabawa startuje już o 20.00.

Gwiazdą zabawy będzie grupa Village People – zaśpiewają na pewno „Go West”, „Y.M.C.A.”, „Macho Man”, „In the Navy”. Podczas Sylwestra Village People świętować będzie już 40-lecie tego przeboju. Plan jest prosty – organizatorzy pragną zebrać wokół ratusza aż 40 tysięcy osób, które zatańczą wraz z zespołem na wrocławskim Rynku.

Wystąpią też inne gwiazdy – m.in. Kayah, DJ Gambit, Maciej Florek „Gleba”, Latający Dyrygent itd. Usłyszymy bogaty repertuar – nawet Pink Floyd i Bruno Marsa, tribute to Queen itd. Utwory wykonają m.in. Kasia Mirowska czy Natalia Lubrano – wielu artystów z Wrocławia.

Nie zabraknie też stoisk z jedzeniem – każdy, kto będzie witać Nowy Rok na Rynku we Wrocławiu, posili się na pl. Solnym. Będzie karkówki, kiełbasy i szaszłyki, nie zabraknie także grzańca.

Co jeszcze będzie się działo? Nie odbędzie się pokaz sztucznych ogni, ale to nic straconego, gdyż zaplanowano wiele innych atrakcji. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, kontynuuje tradycję zabawy bez fajerwerków, aby przywitać Nowy Rok bez hałasu. Mimo to miejski sylwester będzie miał spektakularną oprawę – najdłuższy wybieg w Polsce, scena połączona z fontanną, lampy, reflektory, lasery, stroboskopy i dymiarki. A żeby tego było mało, w fontannie wystąpi kilkudziesięciu akrobatów i tancerzy!

KKw,fot.pixel2013/Pixabay

Top