Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Targ Staroci „Pod Iglicą”

Targ Staroci „Pod Iglicą”

Zadaszenie przy Hali stulecia

W wybrane weekendy podczas całego roku pod Halą Stulecia a dokładnie na placu pod popularną Iglicą odbywają się cyklicznie targi staroci. Są obecne w tej przestrzeni od tylu lat, że na dobre wrosły w klimat miasta.


To niewątpliwa gratka dla wszystkich, którzy poszukują niebanalnych mebli, bibelotów oraz dodatków do swoich domów, oraz mieszkań. Targ staroci odbywa się w bezpośredniej okolicy Hali Stulecia, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO więc prezentacja w tym miejscu niecodziennej sztuki i unikatowych przedmiotów codziennego użytku nabiera zupełnie innego wymiaru.

Giełda ma swoich stałych bywalców, jednakże wiele osób przyjeżdża na nią z dalej oddalonych miejsc, aby na własne oczy zobaczyć, do ma do zaoferowania. A ma niewątpliwie naprawdę dużo. Szczególnie jeśli interesują nas oryginalne przedmioty z historią oraz duszą. Poza stoiskami kolekcjonerów możemy tam znaleźć także stoiska różnego rodzaju artystów, którzy prezentują swoje dzieła. Jeśli więc szukamy czegoś dla siebie czy na prezent dla bliskiej osoby to bez wątpienia targ staroci jest doskonałym miejscem na takie poszukiwania.

Jest niezwykle mało prawdopodobne, byśmy wyszli z niego z pustymi rękoma. Prędzej może się zdarzyć, że kupimy, więcej niż planowaliśmy. To chyba stały problem osób odwiedzających to miejsce. Terminy giełdy można znaleźć na stronach internetowych miasta. Warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić to miejsce podczas swojej wizyty w stolicy dolnego śląska.

(Fot. paragraf22)

Top