Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecane > Wejdź na Mostek Pokutnic

Wejdź na Mostek Pokutnic

Kładka Wrocław

Nazwą to określana jest kładka, która łączy dwie wieże kościoła Marii Magdaleny. Mostek znajduje się na wysokości 45 metrów, więc widok z niego naprawdę robi wrażenie.


Niewątpliwie jest to jeden z ciekawszych punktów widokowych we Wrocławiu. Panorama, jaka rozciąga się z tego miejsca, momentami zapiera dech w piersiach, ponieważ rozpościera się stąd widok na dużą część starego miasta. Można się tam z powodzeniem umówić na romantyczne spotkanie we dwoje które każdy zapamięta na długo.

Stara dolnośląska legenda mówi, że na mostku pokutnic można było zobaczyć dusze młodych, pięknych kobiet, które zamiast zajmować się domem, dziećmi i swoimi mężami wolały zabawiać się z obcymi mężczyznami i imprezować całymi dniami i nocami. Za karę musiały one przechodzić wielokrotnie wąską kładką usytuowaną między wieżami.

Kościół pod wezwaniem Marii Magdaleny powstał w czternastym wieku. Jest to budowla późnogotycka, którą postawiono na miejscu wcześniej istniejących świątyni gotyckich oraz romańskich. Po wojnie świątynia przeszła w administrację Kościoła Polskokatolickiego. Jeśli więc w najbliższym czasie odwiedzisz Wrocław, to koniecznie odwiedź Mostek Pokutnic.

Można na niego wejść przez cały rok. Jednakże w wieży nie ma windy i musisz się przygotować na wchodzenie na górę po wyjątkowo krętych schodach. Jednak zapewniamy – widoki z góry są tego warte. Więc może zabierz swoją drugą połówkę i skieruj swoje kroki na Mostek Pokutnic, nie bacząc na legendę związaną z tym miejscem.

(Fot. Gemjan)

Top