Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Wrocław przygotował specjalną ofertę dla dzieci z Ukrainy

Wrocław przygotował specjalną ofertę dla dzieci z Ukrainy

pomoc dla dzieci z Ukrainy

Ukraińscy uczniowie uczą się teraz m.in. w polskich szkołach. Dla nim to nowy początek i wyzwania. Wiele placówek przygotowało dla nich różne ułatwienia i specjalne oferty – m.in. w Dolnym Śląsku, gdzie schroniły się przed wojną.

Dzieci, które przyjechały z Ukrainy, muszą z dnia na dzień zmienić swoje życie – zostawiły być może na zawsze swoje domy, ich ojcowie walczą na froncie, a mamy starają się dodać im otuchy. By łatwiej było im choć na chwilę zapomnieć o wojnie, instytucje kulturalne we Wrocławiu przygotowały dla nich różne atrakcje.

Spektakle z ukraińskim tłumaczeniem, kursy języka, wejścia na wystawy edukacyjne spacery, bezpłatne wejściówki, warsztaty i zwiedzanie Wrocławia z przewodnikami to jedynie przykładowe atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach. Uczniowie z Ukrainy mogą z nich skorzystać bezpłatnie. Oprócz tego działają też świetlice, gdzie odbywają się warsztaty.

Przewodnicy PTTK zorganizowali m.in. spacer „Śladami krasnoludków i wrocławskich legend”, by zająć i umilić czas zarówno dzieciom, jak też ich mamom. To również dobra okazja, by poznać miasto, w którym teraz żyją.

K, f: Alexandra_Koch / pixabay

Top