Jesteś tutaj
Strona Główna > Miejsca we Wrocławiu > Wrocław – sierpień 2022. Jakie atrakcje czekają na turystów?

Wrocław – sierpień 2022. Jakie atrakcje czekają na turystów?

co we Wrocławiu?

Letnie Brzmienia, Wystawy Salvadora Dali i Magdaleny Abakanowicz oraz Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha – we Wrocławiu, w sierpniu odbędzie się wiele interesujących wydarzeń, koncertów i festiwali. Na jakie imprezy warto się wybrać?

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha – od 30.07.2022 do 5.08.2022

30 lipca startuje Festiwal Simcha. Impreza potrwa do 5 sierpnia 2022 roku. Spotkania tematyczne, inspiracje co do książek, muzyka klezmerska, kino w Mleczarni czy spacery żydowskimi śladami na wrocławskim Borku.

Najważniejszą atrakcją tego festiwalu są koncerty – 3 sierpnia odbył się koncert Magdy Brudzińskiej Klezmer Trio z programem „Opowieści z serca”, a 4 sierpnia 2022 projekt „Jazzowe inspiracje” saksofonisty Piotra Barona, organisty Piotra Rojka i wrocławskiego Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.

Zwiedzanie Fortu Wrocław nr 9 – od 7.08.2022

W każdą niedzielę sierpnia będzie można z przewodnikiem zwiedzać muzeum – o godz. 12.00 oraz o 14.00. w schronie głównym można zobaczyć wystawy „Historyczno-militarny Wrocław 2022”. Przedstawia militarną historię miasta od 1808 do 1950 roku. Można też zobaczyć poza muzeum schrony jednoosobowe wartownicze z czasów II wojny światowej, a także ciekawostkę – jedyny w Polsce schron „rurowy”.

Stay Wild Festival – 5 i 6.08.2022

Na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice odbywa się Stay Wild Festival. To świetna okazja, by zobaczyć na żywo gwiazdy muzyki – wystąpią m.in. Brodka, Król, MROZU, The Dumplings, Kortez, KARAŚ/ROGUCKI czy byrska.

Wystawa „Abakanowicz. Totalna” w Pawilonie Czterech Kopuł – do 28.08.2022

To zdecydowanie jedna z najważniejszych wystaw w Polsce – trzeba ją zobaczyć. Do obejrzenia jest 400 obiektów i 50 prac w 13 salach Pawilonu Czterech Kopuł. To dla wielu osób wystawa sensacyjna. Wszystkie obiekty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Polska ma największą w Europie i jedną z największych na świecie kolekcji prac Magdaleny Abakanowicz. Niezwykła ekspozycja!

fot. uroburos / Pixabay

Top