Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Wstąp do Hydropolis

Wstąp do Hydropolis

Hydropolis

Centrum wiedzy o wodzie to miejsce niezwykłe. Każdy bez względu na wiek znajdzie tam coś, co go zaciekawi. Niewątpliwie warto je odwiedzić podczas kolejnej wizyty we Wrocławiu.

Hydropolis łączy walory edukacyjne z formą wystawienniczą, która reprezentuje najnowocześniejsze technologie multimedialne. W Hydropolis dowiemy się wielu ciekawych informacji na temat procesów, w których bezpośredni udział bierze woda nie tylko w przyrodzie, ale i w naszym ciele. Opowieść o życiodajnej wodzie jest tak różnorodna oraz bogata, że nie ma możliwość, aby ktokolwiek się na niej nudził.

Warto wiedzieć, że Hydropolis jest w istocie dawnym zbiornikiem wody czystej dla miast Wrocławia wybudowanego w 1893 roku. Obejmuje on powierzchnię czterech tysięcy metrów kwadratowych. Wystawa obejmuje dziewięć różnorodnych stref tematycznych. Każda z nich opowiada o wodzie z innej perspektywy. Do jak najpełniejszego przedstawienia tematu wykorzystane są tutaj zarówno technologie multimedialne, repliki, interaktywne instalacje, modele oraz ekrany dotykowe zawierające wiele ciekawych informacji na temat opisywanego tematu.

Możemy się dowiedzieć nie tylko o pochodzeniu wody i jej obecności we wszechświecie, ale i o tym, gdzie wodę znajdziemy w swoim otoczeniu w miejscach nie zawsze oczywistych. Jeśli masz ochotę posiedzieć w wiernie odtworzonej kapsule, w której w 1960 roku eksplorowano Rów Mariański. Zresztą jeden ze śmiałków, który tego dokonał Don Walsh – amerykański oficer i oceanograf został honorowym ambasadorem wrocławskiego Hydropolis.

(Fot. domeckopol)

Top