Jesteś tutaj
Strona Główna > Ciekawostki > Wybieramy rolety zewnętrzne

Wybieramy rolety zewnętrzne

roleta zewnętrzna

Rolety zewnętrzne to inwestycja na lata. To nowoczesne rozwiązanie cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i oferowane możliwości – są przydatne zarówno latem, jak i zimą. Jak jednak wybrać najlepsze rolety?

Rolety zewnętrzne to bardzo popularny rodzaj osłon okiennych, które przede wszystkim mają zapewnić odpowiednią izolację termiczną oraz prywatność, a także ochronić przed nadmiarem promieni słonecznych czy chłodnym wiatrem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli opartych na nowoczesnych rozwiązaniach. Poszczególne z nich różnią się m.in. sposobem montażu, sterowania, oraz designem . Na jaki rodzaj rolet się zdecydować?

Dlaczego warto stosować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne są często wybierane do domów, a nowoczesne modele gwarantują pochłanianie promieni słonecznych i mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń podczas lata, ochronę przed hałasem i wzrokiem sąsiadów, a modele antywłamaniowe stanowią dodatkowe zabezpieczenie, gdyż są barierą do pokonania. Ponadto doskonale izolują ciepło – ich dużą zaletą jest efektywność energetyczna.

Duży wybór rolet zewnętrznych we Wrocławiu znajdziemy pod tym adresem http://www.mtokna.pl/rolety/zewnetrzne

Na co zwrócić uwagę, wybierając rolety?

Sposób i miejsce montażu. Dostępne są m.in. rolety zewnętrzne elewacyjne, naokienne, podtynkowe, nakładane czy nadprożowe.

Sposób sterowania. Dla wielu użytkowników jest to jedno z najważniejszych kryteriów. Mogą to być modele ręczne – do ich obsługi (zamykania i podnoszenia) służy zwijacz z linką lub taśmą albo z wałem korbowym. Większy komfort zapewniają rolety automatyczne wyposażone w silnik elektryczny. Wybranymi modelami można sterować zdalnie i mogą one być elementem inteligentnego domu.

Wykonanie. Ważne są zarówno zużyte do ich produkcji materiały, jak i sposób wykonania rolet. Wysoką wytrzymałość mają rolety stalowe, ale dostępne są też rolety PCV, aluminiowe czy z drewna. Wykorzystaniem trwałych materiałów wyróżniają się głównie rolety antywłamaniowe – maja one m.in. wzmacniane profile i specjalne zamki. Duże znaczenie ma również materiał izolacyjny, grubość profili i prowadnic.

Rolety zewnętrzne są nie tylko funkcjonalne i solidne, odporne na działanie czynników zewnętrznych i ew. uszkodzenia, ale także estetyczne. Wybór konkretnych rolet zacznij od poznania popularnych rozwiązań dostępnych na rynku. Ważne, by odpowiadały na konkretne potrzeby oraz mieściły się w wyznaczonym budżecie, a także były bezproblemowe w pielęgnacji.

Top