Jesteś tutaj
Strona Główna > Turystyka > Zabytkowa willa na Grabiszynie sprzedana

Zabytkowa willa na Grabiszynie sprzedana

Willa na Grabiszynie

Spieszymy z kompletem informacji na temat tej nieruchomości. Kto jest kupcem? Co teraz będzie w zabytkowym obiekcie?

Budynek po międzynarodowej szkole zakupiła za bagatela 2,7 miliona złotych Fundacja Oświatowa Ekola. Już w najbliższym roku szkolnym 2018/2019 ma tutaj powstać nowy obiekt szkolny. Willa, której wybudowanie datuje się na 1937 rok, świeciła pustkami od czerwca ubiegłego roku.

To właśnie wtedy z jej dzierżawy zrezygnowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej, która przez 19 lat prowadziła tam szkołę międzynarodową dla dzieci. Tym razem budynek udało się sprzedać.

Warto wspomnieć, że była to już trzecia próba sprzedaży tej nieruchomości, tym razem jak widać zakończona pełnym sukcesem. Jednakże umowa sprzedaży zastrzega kilka spraw, które mają związek z tym iż jest to obiekt zabytkowy. Nie można go rozbudowywać ani zmieniać kształtu dachu. Nie tak dawno willa została wyremontowana na zewnątrz. Wymienione zostały okna, drzwi oraz dach i elewacja. Tak więc w gestii nowego właściciela leży właściwie tylko ogólne odświeżenie wnętrz i można się wprowadzać.

W szkole będzie działała szkoła dla młodzieży z maturą międzynarodową. Wcześniej działała tutaj szkoła dwujęzyczna ATUT, która z racji coraz większej liczby uczniów przeniosła się ze wszystkimi swoimi placówkami do kampusu działającego przy Centrum Edukacji Międzynarodowej na ulicy Racławickiej 101. Nowym właścicielom willi w Grabiszynie życzymy wielu sukcesów edukacyjnych.

(Fot. romco)

Top